• Taş Kaplama

  Sena Stone® dekoratif kaplama taşları birbirine uyumlu ölçülerde tasarımı, hafif olması ve gerektiğinde arzu edilen şekillere rahatlıkla getirilebilmesi sayesinde; istenilen yüzeye kolay, hızlı ve ekonomik bir biçimde uygulanır.

  Sena Stone® ürünleri, üretici firma Sena Stone Dekoratif Taş ltd. Şti. tarafından aşağıda verilen talimatlar doğrultusunda uygulandığında; doğal, estetik ve değerli bir görünüm kazanarak; yapılarınızda görevini yerine getirir.

  Doğal kayaları yüksek basınçlı taş kırıcılarda ebat ebat ezdikten sonra, doğal mozaik elde edilir, ve minik taş kütlelerinin içerisine yine doğal granit, mermer kaya kütlelerin değirmen denilen öğütücü makinadan çıkan renkli taş tozlarının harmanlamasıyla , doğal homojen bir karışım elde edilir.

  Bu doğal çamur çimento ile sağlamlığı kat be kat artırılarak kalıplara aktarılır, kalıplardan çıkan dekoratif taşlar fırınlama ve boya atölyesinde son rötüşları yapılarak birer sanat eseri olması için paketlenerek fabrikamızda sevk edilir.Kısaca ekmeğimizi taştan çıkarıyoruz desek yeridir..

  Taş Kaplama - Yapıştırıcı Malzemenin Hazırlanması

  Yapıştırıcı Malzemenin Hazırlanması - Uygulama Bilgileri

  1. Gereken Taş Miktarının Belirlenmesi a- Gerekli Sena Stone® ürünlerinin miktarını belirlemek için; ilk önce, uygulama yapılacak yüzeyin alan ölçülerini bulmalısınız. Bu yüzeyin uzunluğunu ve yüksekliğini ölçünüz; bu iki değeri çarparak alan ölçülerini bulunuz. Eğer bu yüzeyde pencere, kapı ya da başka bir boşluk var ise, bu boşlukların da alan ölçülerini toplam alan ölçülerinde çıkarınız.

  b- Uygulama yapılacak yapıda dış köşe var ise, köşenin yüksekliğini ölçerek gerekli köşe taşı miktarını belirleyiniz. Bir metre köşe taşının kaplayacağı alan; 0.35 m2 dir . Köşe yüksekliğini 0.35 ile çarparak, yukarıda bulduğunuz toplam alandan çıkarınız.

  c- Sena Stone® ürün siparişlerinize, fire payını da göz önünde bulundurarak, % 3 ilave yapmanız daha doğru olacaktır.

  2. Gereken Araç gereçler

  El arabası, kürek, mala, lastik tokmak, su terazisi, jet taşı, metre, sıva malası, fırça, kerpeten, mastar, derz torbası ve tahta çubuk.

  3. Uygulama Yüzeyinin Hazırlanması

  a- Tuğla, beton ve sıvalı yüzeylere direk; pürüzsüz beton, boyalı ve kirli yüzeylerin üzerine ise çekiç vb. aletler ile çentikler oluşturularak uygulama yapılır. (Amacınız yapıştırıcının iyi tutunmasını sağlayacak yüzeyi oluşturmak olmalıdır.)

  b- Metal, ahşap, alçı panel , polistren levhalar ve betopan yüzeylere, Sena Stone® ürünlerini yapıştırmadan önce, rabis teli veya duvar filesi; gergin ve yüzeye paralel biçimde monte edildikten sonra, uygun yapıştırıcı ile sıvanır. Hava şartlarına göre sıvanan yüzeyin 1 gün kuruması beklenir. Artık duvar yüzeyimiz taşların montajı için hazır hale gelmiştir.

  4. Yapıştırıcı Malzemenin Hazırlanması

  Sena Stone® ürünlerini;

  a- Seramik yapıştırıcısı

  b- Portland çimento ve ince sıva kumu (mil kum) karışımı ile yapıştırabilirsiniz. Yapıştırıcı malzemenize yeterli miktarda su ilave ediniz. Mala, kürek yardımı ile karıştırarak uygun kıvama getiriniz. Hazırlayacağınız harç, koyu krem halini alana kadar bu işlemi yapmalısınız. Çok kıvamlı harçlar gerekli bağlayıcılık özelliğini sağlayamaz, çok sulu harçlar ise güçsüz ve düzensiz olur.

  Taş Kaplama - Ürün Özelikleri

  Ürün Özelikleri

   

  Sena Stone Dekoratif Taş, doğanın milyonlarca yılda oluşturduğu güzellik, doğallık ve estetiği, Sena Stone® markasıyla yaşam alanlarınıza taşıyor. Kullanılan özel teknik sayesinde, her türlü detay ve yüzey dokusunun hiçbir kayıp olmadan ürünlerimize aktarılması sayesinde, gerçek doğallığı yaşayacaksınız.

  Doğal taşın sahip olmadığı birçok avantajı beraberinde getiren ürünlerimiz, sizlere çok fazla kolaylık sağlayacak. Ürünlerimiz, hafif agrega, yüksek mukavemetli portlant çimento ve inorganik demir oksit boya pigmentlerinden oluşur. Bünyesindeki hafif agrega sayesinde; 1 m2 de yaklaşık 30-40 kg ağırlığa sahiptir. Bu özelliği ile hem taşıma ve depolamada, hem de uygulamada büyük rahatlık sağlar. Sena Stone, uyguladığınız yüzeylere çok daha az yük bindirmektedir.

  Böylece ürünlerimiz, yapınızın deprem gibi kritik durumlarda davranışını olumsuz etkilememektedir ve olası riskleri ortadan kaldırmaktadır. Hafif olmasının yanında, tasarım aşamasında birbirine uyumlu olarak dizayn edilmesi ve istenildiğinde kolayca uygun ölçüye getirilebilmesiyle, Sena Stone® ürünlerinin uygulanması doğal taşa göre çok daha hızlı ve az maliyetle yapılır. Ayrıca yapısındaki boşluklu hafif agregalar, yapılarınızda ses ve ısı yalıtımı sağlanmasına katkıda bulunur.

  İçerisindeki yüksek mukavemetli (425 kgf/cm2) çimento, taşın genelinde ve yüzeyinde yeterli bir dayanım sağlar. Sena Stone hamuruna katılan ana renkler, taşın her noktasında bulunmaktadır. Ayrıca, özel boyama teknikleri kullanılarak oluşturulan doğal yüzey renk efektleri Sena Stone `un doğal görünmesini sağlar. Tüm bu işlemlerde kullanılan en kaliteli, ithal demir oksit, inorganik boyaları sayesinde, Sena Stone güneş ışığından, zorlu hava şartlarından etkilenmeden canlılığını korur.

  Sena Stone® ürünlerinin kalınlıkları 2 – 3.5 cm arasında değiştiği için uygulama yaptığınız mekanlarda gereksiz yer kayıplarıyla karşılaşmazsınız. Duvarlara yapışan kısmı düz olduğu için, tüm uygulamada düzenli ve estetik bir görünümü herhangi ekstra bir işlem yapmadan sağlanır.

  Her model için özel olarak tasarlanmış köşe taşları, duvar köşelerinde blok taş görünümü vereceğinden, düz yüzeylerde yakaladığınız doğallık ve estetiği köşelerde e sürdürebileceksiniz.

 • 338