“Özgür Demirtaş ve Atilla Yeşilada’ya 1.000 Lira Emanet Etmem” Diyen Kişiye Demirtaş’ın Cevabı Füze Gibi Oldu

Atilla Yeşilada ve Özgür Demirtaş Türkiye’nin önemli finans uzmanlarından. İkisinin de ortak yönleri içinde Youtube’da çok izlenmeleri ve son yıllardaki ekonomi politikalarına karşı söylemleri öne çıkıyor. Bu konuda eleştiride bulunan bir kullanıcıya Özgür Demirtaş’tan öyle bir cevap geldi ki füze atsa yeriydi.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş ve Atilla Yeşilada finans sektörüne gerek pratikte gerek de teoride yıllarını vermiş iki isim olarak öne çıkıyor. İkisi de yurt dışı bağlantıları güçlü isimler olurken, ikisi de özellikle sosyal medya üzerinden finansal okuryazarlığa büyük katkı sağlayarak öne çıkıyor.

Yıllardır bu iki isim uygulanan ekonomi politikalarını eleştirmeleriyle de öne çıkıyor. Tek sorunları belki de finansal okuryazarlığı çok yükselttiklerini sanıyor olmaları olabilir. Bu açıdan sosyolojik baktıkları ekonomide vatandaşın sürekli kötümser olan durumlarda beklediği bir ‘felaket’ noktası olması. Oysa ki ekonomi böyle bir şey değil.

Bir kullanıcının Özgür Demirtaş ve Atilla Yeşilada için yaptığı paylaşım da bu açıdan dikkat çekti. “Henüz tutturdukları hiç bir öngörüleri yok” diyen kişinin yorumlarında tartışma beklerken, cevap olarak Özgür Demirtaş’tan füze geldi.

“Sen bir token çıkartıp uçacağız dedikten sonra insanları batıran çocuksun di mi?” diye konuya giren Özgür Demirtaş, “N’oldu senin çıkardığın tokenlara?” diye bitirdi.

Haliyle yorumlar da ikiye bölündü.

Atilla Yeşilada ve Özgür Demirtaş’a destek verenler çoğunlukta olurken,

Dolar TL’de yıl sonu 30 TL beklendiği de hatırlandı.

İşin uzmanları da yorum yaparken,

Verilen tavsiyelerin içeriği de konuşuldu.

Uzmanlar arasında tercih yapmaya çalışanlar da olurken,

Yorumu “cesur” bulanlar ve iki uzmanı tasvip etmeyen çok sayıda kullanıcı olduğu da görüldü.

Vade, fiyatlama, enstrümanlar karışsa da

Enflasyonla nominal fiyat yükselişlerini zenginlik olarak algılayanlar da görüldü.

Eğitim konusunda sorunların sürmesi de yorumlarda göze çarptı. Siz ne düşünüyorsunuz? Uzmanlar arasında tercih yapmak durumunda mıyız? Her söyleneni saygıyla dinlesek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx