Ümraniye’de kurallara uymayan motosiklet sürücülerine ceza

Ümraniye’de kurallara uymayan motosiklet sürücülerine ceza

İSTANBUL – İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü, il genelinde motosiklet sürücülerine yönelik Ümraniye’de denetim gerçekleştirdi.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Ümraniye Alemdağ Caddesi üzerinde motosiklet sürücülerine yönelik denetim gerçekleştirdi. Motosiklet süren sürücüleri tek tek durduran ekipler, Genel Bilgi Taraması yaptı. Ekipler, çalıntı ve ehliyetsiz motosiklet kullananlara, evrakları eksik olanlara ve silah taşıyan motosiklet sürücülerine yönelik yaptığı denetimde birçok sürücüye cezai işlem uyguladı.

“Yapacak bir şey yok”

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan denetimde ceza yiyen Mert Kutlu, “Aracım çekme belgeliydi. Trafiğe çıktık. Bir hata yaptık, cezasını da yedik maalesef. Geçen sefer de bağlanmıştı tahminimce 4 bin lira ceza yiyeceğiz. Ödeyeceğiz yapacak bir şey yok” dedi.

“Biz tertemiz insanlarız”

Denetimlerden memnun kalan Muhammed Anlı, “Denetimleri yararlı buluyorum. Sizlerde biliyorsunuz İstanbul’da bayağı bir sıkıntılı dönem yaşıyoruz. Cinayet başta olmak üzere hırsızlık, gasp gibi olaylar oluyor. Bu uygulamaların devam etmesini istiyoruz. Biz ceza yemedik tertemiz insanlarız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx