Uyuşturucu ile Yakalan MHP İlçe Başkanından ‘Klasik’ Savunma: “Satıcı Değilim, İçiyorum”

MHP’nin Diyarbakır’ın Hizan ilçe başkanı Eyüp Üste, aracında yakalanan 1 kilo uyuşturucu sebebiyle tutuklanmıştı. Mahkemesine başlanan Üste, klasik denilebilecek bir savunma yaptı.

MHP Hizan ilçe başkanı Eyüp Üste, polis ekiplerinin aracına yaptığı baskın sonrasında tutuklanmıştı.

Eyüp Üste için hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edilirken, Üste’nin savunması da şaşırtmadı.

Asıl mesleğinin Hizan’da lokantacılık olduğunu söyleyen Üste, “Yakalandığım araç adıma kayıtlıdır. Lokantama sebze almak için Mersin’e gidiyordum. Diyarbakır’da yakalandım, ele geçen uyuşturucuyu ben 2 yıldır kullanıyorum. Metamfetamin dışında bir madde kullanmıyorum. Bu uyuşturucuyu da nerede denk gelirse tanımadığım kişilerden alıyorum. 3-4 günde bir kullanırım. Azar azar Bitlis, Tatvan ve Hizan’dan satın alıyorum” diye konuştu.

Polis araması öncesinde de uyuşturucu madde kullandığını ifade eden Üste, “Polisler durdurup araçta bir şey olup olmadığını sordular. Ben de yok dedim. Sonra pet şişeyi görünce kullanıcı olduğumu söyledim ve üst aramamda buldular. Başta olup olmadığını sorduktan sonra aracı aradılar. Koltuğun altında da uyuşturucu buldular. Aracımı bazen kıramadığım başka şahıslar da kullanmaktadır. 1 kilo bana ait değil. Ticaretini yapmıyorum, sadece içiyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx