iPhone 16 Pro ile iPhone 15 Pro Max’ın bu özelliği aynı olacak

Apple, son iPhone serisiyle teknoloji dünyasında ses getiren yeniliklere imza atmıştı. Bu seride, iPhone 15 Pro Max modeli, 5x optik zoom kabiliyetine sahip yeni periskop kamerasıyla dikkat çekti.

Bu özellik, iPhone 15 Pro Max‘i diğer modellere karşı farklı bir konuma taşıdı. Ancak son duyumlarına göre, duyumcu Ming-Chi Kuo, gelecek yıl piyasaya sürülecek iPhone 16 Pro modelinde de bu özel tetraprizma telefoto kamera lensinin bulunacağını ifade ediyor.

iPhone 16 Pro ile iPhone 15 Pro Max’ın bu özelliği aynı olacak

Tetraprizma lens, telefonun kalınlığını artırmadan daha uzun bir odak uzunluğu sağlamak için tasarlandı. Bu lens içerisinde ışığın yansıması sayesinde lens ile sensör arasındaki mesafeyi sanal olarak artırabiliyor. iPhone 15 Pro modeli 3x optik zoom kabiliyetine sahipken, iPhone 16 Pro‘da bu tetraprizma lensin eklenmesiyle birlikte, Pro Max modeliyle aynı seviye optik zoom kabiliyetini sunacak.

Ming-Chi Kuo‘nun raporunda, tetraprizma lensin neden sadece iPhone 15 Pro Max modelinde olduğuna dair de bilgiler var. Bu lensin üretimi oldukça karmaşık ve şu anda sadece Largan tarafından üretiliyor. Bu durum, üretimde darboğaza neden olmuş. Ancak, Kuo’nun tahminlerine göre, önümüzdeki yıl Apple, bu lenslerin üretimi için Genius isimli başka bir tedarikçiyle de anlaşabilir. Bu, üretim sorunlarını azaltma potansiyeline sahip ve Apple’ın bu lensi iPhone 16 Pro dahil olmak üzere diğer modellere de eklemesine olanak tanıyabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx